কেৰালাৰ মালাপ্পুৰমত প্ৰায় ৫ টন পচা আৰু নিম্ন মানদণ্ডৰ খেজুৰ জব্দ

0
21
কেৰালাৰ মালাপ্পুৰমত প্ৰায় ৫ টন পচা আৰু নিম্ন মানদণ্ডৰ খেজুৰ জব্দ

ডিজিটেল ডেস্ক, ১২ অক্টোবৰ: খাদ্য সুৰক্ষা বিভাগৰ অভিযানত কেৰালাৰ মালাপ্পুৰমত প্ৰায় ৫ টন পচা খেজুৰ জব্দ কৰা হৈছে।

বিগত দেওবাৰে বিভিন্ন কেন্দ্ৰত চলোৱা তালাচীৰ পিছত জব্দ কৰা খেজুৰখিনিৰ মূল্য প্ৰায় ১৫ লাখ। ত্ৰিৰূৰৰ সমীপৱৰ্তী আথাভানাডৰ এক এজেঞ্চীৰ পৰা ৪.৯ টন খেজুৰখিনি জব্দ কৰা হৈছে।

বিনা লাইচেন্সত চলি থকা এজেঞ্চীটো ইতিমধ্যে বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে।

এজন গ্ৰাহকৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত এই তালাচী অভিযান চলোৱা হৈছিল।উল্লেখ্য যে জিলাখনত কম মূল্যত পচা খেজুৰ বৃহৎ পৰিমাণত বিক্ৰী হৈ আহিছিল।

আগৰ বাতৰিভাৰতীয় সাংকেতিক ভাষাত উপলব্ধ হব NCERT ৰ সমগ্ৰ পাঠ্যক্ৰম
Assam Bulletin (Digital Desk)
ই-বাতৰি প্ৰকাশনে শব্দৰ বিপ্লৱ সূচনা কৰি শিক্ষিত সমাজৰ মাজত জনচেতনা জাগৃত কৰাত যথেষ্ট পৰিমাণে সহায় কৰিছে। বৰ্তমান বিজ্ঞান-প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰ সময়। গতিকে এনে সময়ত প্ৰযুক্তিবিদ্যাই প্ৰকাশনৰ জগতখনত যথেষ্ট পৰিমাণৰ পৰিবৰ্তন কঢ়িয়াই আনিছে। এই পৰিৱৰ্তনে কেৱল অফ্চে‌ট, ছপা ব্যৱস্থা আৰু ফটোশ্বপৰ দিশটোত চিন্তা শক্তি বৃদ্ধি কৰাতেই সীমিত নাথাকি আৰ্থিক দিশতো যথেষ্ট সহায় কৰিছে। গতিকে, সময়ৰ প্ৰয়োজনীয়তা বুজি অসমৰ জনগণৰ কাৰনে ৱেব্‌-প'ৰ্টেলৰ মাধ্যমেৰে সঁচা আৰু নিৰপেক্ষ বাতৰি প্ৰকাশ কৰাৰ এয়া আমাৰ এটি সৰু প্ৰয়াস!